Od 27. februára až do 31. marca mali aj slovenskí športovci šancu vyskúšať si prvú fázu celosvetovej súťaže CrossFit Games 2014 s podtitulom Open. Tento rok sa prihlásilo 74 slovákov a spýtali sme sa na niekoľko otázok najlepšie umiestnených. Tri najlepšie slovenky Katarína Liptákova, Marína Stančeková a Tina Perlácová sa umiestnili na vrchole ženského rebríčka. Vo veľmi silnej európskej konkurencii sa žial nepodarilo žiadnej z nich kvalifikovať na Regionals, avšak určite im Open dal cenné skúsenosti. Viac už samotné dievčatá.

Katka Liptáková
Katarína LiptákováPP: Ktorý WOD ťa najviac prekvapil a prečo?
KL: Bol to asi hneď prvý workout. Ani nie tak samotným zložením cvikov, ale skôr tým, ako naňho moje telo zareagovalo. Po prvom pokuse som bola riadne mimo a kebyže sa ma hneď po tom, ako som ho dokončila spýtate, či pokračujem v Opene, tak vám s najväčšou pravdepodobnosťou odpoviem, že v žiadnom prípade… No našťastie sa to s ďalšími pokusmi a kolami zlepšovalo.
PP: Akú slabú stránku si vďaka Openu odhalila?
KL: Ani nie tak odhalila, ako skôr potvrdila. V gymnastických cvikoch mám veľmi veľké nedostatky, takže na tom som aj poriadne stroskotala vždy keď na ne vo workoutoch prišlo. Tiež som odhalila to, že sa vo workoutoch celkom slušne šetrím a nechávam si toho kopec v zálohe.
PP: Ako celkovo hodnotíš tohtoročný Open?
KL: Bolo to prvý krát, čo som sa zapojila do Openu, takže to v podstate nemám s čím porovnávať. Čo sa môjho výkonu týka, odmakala som každý jeden WOD naplno a nechala v ňom všetko. Potvrdilo sa mi, v čom sú moje nedostatky a na čom mám ďalej pracovať a presne toto som od Openu aj čakala. Celkovo to hodnotím, ako veľmi cennú skúsenosť.
PP: Čo ťa čaká po skončení Openu?
KL: O týždeň mi začína 3-týždňová kvalifikácia na French Throwdown. A ďalej sa uvidí… ďalšie súťaže ma pravdepodobne čakajú až v júni, takže medzičasom sa budem na ne snažiť čo najlepšie pripraviť.

Marína Stančeková
Marína StančekováPP: Ktorý WOD ťa najviac prekvapil a prečo?
MS: V tomto športe by nás nemalo nič prekvapiť. Mali by sme byť pripravený na všetko. Ale veslovanie asi čakal málokto, ešte sa na Opene neobjavil.
PP: Akú slabú stránku si vďaka Openu odhalila?
MS: O svojich slabých miestach viem už z minuloročného Openu. Nie všetky nedostatky sa daju za rok odstrániť a natrénovať. Kondícia sa mi javí ako najslabšia stránka. S tým súvisí aj to prekvapenie vo WOD 14.4 – ROW …. a okrem toho ma potrápili neobľúbené wallballs.
PP: Ako celkovo hodnotíš tohtoročný Open?
MS: Lepší ako minulý a horší ako budúci 🙂 .
PP: Čo ťa čaká po skončení Openu?
MS: Prehodnotím svoj ročný tréning. Popracujem na odstránení nedostatkov. Budem pokračovať v silovom tréningu, ktorý sa osvedčil. Pribudnú vzpieračské tréningy. Rada by som sa zučastnila CF pretekov, pretože tie vás posúvajú vpred…

Tina Perlácová
Tina PerlácováPP: Ktorý WOD ťa najviac prekvapil a prečo?
TP: Myslím, že v Open workoutoch sa pohyby vždy opakujú, a čiastočne sa dajú predpovedať, avšak zaujímavé bolo, že WOD 14.5 nemal time-cap… Tym pádom pred nim nebolo úniku.
PP: Akú slabú stránku si vďaka Openu odhalila?
TP: Jednoznačne deadlift, ale asi celkovo sila pri zvýšenej váhe.
PP: Ako celkovo hodnotíš tohtoročný Open?
TP: Nie som veľmi spokojná, workout s deadliftmi mi veľmi poškodil ranking, a tak slabé skóre som už nevedela vytiahnuť.
PP: Čo ťa čaká po skončení Openu?
TP: Jednoznačne sa plánujem zamerať na zlepšenie silovej stránky.

Dievčatám ďakujeme za rozhovor.
Tím PurePharma