Benovi určite nie sú CrossFit Games cudzie. Zúčastňuje sa ich každoročne od roku 2009 a je jednoznačne považovaný za veterána. Na pódiu bol už dva krát. Práve preto je Ben ideálny kandidát na zhodnotenie Games. Pre tých, ktorí túžia zúčastniť sa Games v budúcnosti má niekoľko dobrých rád.

Môžete sa spoľahnúť, že Ben bude stáť na stupňoch víťazov znova.

Ako by si porovnal tohtoročné Games s tými minulými?
Atléti boli tento rok veľmi dobre všeobecne pripravení a priestor pre chybu vo workoutoch bol naozaj minimálny. Tohtoročné eventy sa zdali byť tiež kratšie, jednoduchšie a divácky atraktívne.

sled event

sled event

Si považovaný za legendu a veterána v takto mladom veku, mení sa tvoje súťaženie a príprava alebo zostáva každý rok podobná?
CrossFit ako šport každý rok rastie a s tým láka stále nových a nových športovcov. Myslím, že keďže som považovaný za veterána a už som to celé viac krát zažil, som menej nervózny. Viem, že nestačí byť len celkovo dobre pripravený. Musím tiež excelovať vo viacerých oblastiach a nesmiem mať žiadnu slabú stránku. Na Games by sa to určite veľmi rýchlo ukázalo. Moja príprava zostáva každý rok približne rovnaká. Každý deň sa snažím posúvať svoje hranice ďalej. Snažím sa vymyslieť podobné eventy aké by sa mohli objaviť na Games a prekonať sa akoby som naozaj súťažil.

Ktorý Games workout sa ti tento rok najviac páčil a prečo?

Najviac som sa tešil na Muscle Up Biathlon. Tiež si myslím, že tento event mi celkom vyšiel. Ďalší event, ktorý sa mi páčil no nanešťastie som v ňom moc dobre neskončil bol Push Pull event. Mám rád keď sa na Games objavia neobvyklé pohyby, práve pri tomto som si uvedomil, že na HandStand push-upoch budem musieť tento rok zapracovať.

MuscleUp biathlon event

MuscleUp biathlon event

Akú máš radu pre atlétov, ktorí sú na Games noví?
Asi najlepšou radou je netrápiť sa moc nad jedným nepodareným eventom. Je to dlhý víkend musíš zostať sústredený a jednoducho sa cez to preniesť. Snažím sa počas dňa nepozerať na Leaderboard a súťažiť v každom evente ako by bol môj posledný.

Aký je tvoj cieľ pre budúci rok?
Musím sa zlepšiť v gymnastike a vo workoutoch s vlastnou váhou. Tiež chcem neustále zlepšovať vzpieranie, možno skúsiť nejakú vzpieračskú súťaž mimo sezónu. Určite chcem stáť budúci rok na pódiu. Zúčastním sa aj Team Series ale hlavne si chcem cvičenie a súťaže poriadne užiť.

Čo ťa odlišuje od iných atlétov?
Myslím, že prvé čo každému príde na myseľ je, že mám s Games veľa skúseností. Tiež si myslím, že to že som hrával baseball za vysokú školu mi pomohlo v niekoľkých veciach: buď hrdý a vždy sústredený, nenechaj sa rozhádzať keď niečo nejde presne tak ako si predstavuješ, snaž sa byť stále lepším. Pri CrossFit Games hrá veľmi veľkú úlohu práve mentálna stránka športovca. Rozdiel medzi to piatimi a top desiatimi atlétmi nie je až tak v ich kondičke a fyzickej príprave, ale práve v tom kto zostane sústredený a verí si.

Final event double grace

Final event double grace

Čo teraz, keď Games skončili?
Som späť pri mojom klasickom rozvrhu trénovania, vedenia tréningov v mojom boxe CrossFit Krypton s mojimi priateľmi, bratmi a trénerom Adamom Klinkom. Začnem sa sústrediť na budúci rok, dám si nové ciele a zároveň budem súťažiť v Team Series túto jeseň. Ouu a ešte sa v októbri žením 😉

Rozhovor a fotky boli prevzané z www.wodtalk.com