Tina Perlácová sa zúčastnila tento rok už tretíkrát CrossFit Games Open. Spomedzi všetkých súťažiacich žien na Slovensku sa umiestnila najvyššie, kde dominovala vo väčšine workoutov. Okrem samotného Openu stihla tento rok súťažiť na Central Europe Throwdown, kam sa už druhýkrát kvalifikovala a zlepšila si svoje umiestnenie z roku 2014. Tina je už druhý rok sponzorovaný atlét PurePharma a tak sme mali príležitosť spýtať sa jej na dojmy z tohtoročného Openu:

PP: Ako hodnotíš celkovo tohtoročný CrossFit Games Open?
Tohtoročný Open pre mňa dopadol dobre, keďže som si zlepšila umiestnenie z posledných dvoch rokov. V slovenskej konkurencii som bola prvá, čo tiež poteší 🙂
Si spokojná so svojim výsledkom
Áno som. Ako cieľ som si určila zostať v prvej 500 v Európe, čo sa mi aj podarilo.
_DSC0040
Objavil/a si vďaka Openu nejakú slabú stránku?
Nemôžem povedať, že by ma niečo nepríjemne prekvapilo. Svojich slabín som si vedomá. Keďže sa radím medzi nižšie dievčatá, veslo jednou zo slabín určite je. Všetky workouty som išla len jedenkrát, no 15.5 som si s veslom zopakovala. Som rada, že sa mi podarilo o niečo zlepšiť svoj výsledok, aj keď to ani zďaleka nie je ideálne.

Je niečo, čo ťa v Opene potešilo? Niektorý workout, atmosféra alebo niečo iné
Veľmi sa teším, že som dokázala zlepšiť svoj výsledok vo workoute 15.2. Mrzí ma, že som sa nedostala do 16tkového kola, no keďže som tento workout robila deň po súťaži Central Europe Throwdown, som spokojná. Regenerácia vďaka PurePharme a Xendurance bola rýchla a práve preto som si 15.2 mohla užiť rovno v nedeľu spolu s atlétmi v CrossFit Proton.
Atmosféra bola skvelá. Od prvej až po poslednú sobotu sme si to všetci užili a zaklincovali parádnou party v boxe.
70foto
Tvoje plány na zvyšok roka 2015
Plánov na rok 2015 je veľa, no najdôležitejším je neustále sa vo všetkom zlepšovať. Na rozdiel od minulého roka nemám v pláne robiť žiadne silové ani vytrvalostné programy. Sama na sebe som zistila, že najviac zaberá čistý CrossFit. Veď to poznáte, constantly varied functional movement performed in high intensity. Vtedy rastie sila, zlepšujem skill aj rýchlosť. A hlavné je, že práve to ma baví 🙂 Určite sa zúčastním napríklad Battle of Urpín v Banskej Bystrici a možno nejakých ďalších súťaží.