Každý z nás nájde na sebe nedostatky, ktoré by chcel minimálne vylepšiť, ak nie úplne odstrániť. Tí premotivovanejší by chceli určite odstrániť ideálne všetky naraz. Väčšina ľudí sa však drží plánu, ktorým sa chcú k naplneniu cieľov dopracovať, aspoň teda chvíľu, tréningový program dodržiavajú len prvý týždeň, na fľaštičky s doplnkami výživy sadá prach, a keď naše ciele nevyjdú do niekoľkých dní, cítime sa sklamaní a podvedení.

Ponúkame Vám niekoľko tipov, ako svoje ciele a ambície konečne premeniť na realitu.

1. Stanovte si konkrétne ciele, ktoré dokážete dodržať
Ľudia si niekedy pri stanovovaní cieľov neuvedomujú svoje možnosti a schopnosti a dávajú si často nereálne ciele. Preto je vhodné ciele kategorizovať, napr. na krátkodobé, ľahšie dosiahnuteľné a potom tie, ktoré túžime splniť v blízkej budúcnosti.

Chem byť zdravší → Budem svoje doplnky výživy užívať každý deň v rovnakom čase.

2. Zabezpečte, aby Vaše systémy boli spoľahlivé
James Clear píše vo svojej svetoznámej knihe Atomic Habits o tom čo spôsobuje zmeny v správaní. Vysvetľuje, že na vytvorenie dobrého návyku je potrebné:

Dajte to najavo. Urobte to atraktívne. Uľahčite si to.
Nech to splní účel.

V podobnom duchu sme pristupovali pri vytváraní nášho P3 produktu. Praktické vrecúška s dennou dávkou doplnkov výživy, ktoré vypĺňajú nutričné medzery moderného človeka – kvalitný rybí olej O3, vitamín D3 a horčík M3.

V P3 HEALTH ESSENTIALS ZOHĽADŇUJEME TIETO PRINCÍPY:


Jednoduché: Predbalené denné vrecúška automaticky posielame k Vašim dverám každý mesiac, takže pravidelné dopĺňanie zásob môžete natrvalo vymazať z Vášho zoznamu úloh. Svoje predplatné môžete upravovať podľa svojich potrieb!

Atraktívny: Vďaka kompaktnému a estetickému dizajnu oceníte, že budete mať svoje vitamíny vždy po ruke. A dokonca aj na svojich cestách, pretože každé vrecúško je ľahko skladovateľné.

Férové: Doplnky prémiovej kvality, testované treťou stranou, ktoré pokrývajú najčastejšie nutričné nedostatky v strave.

Uspokojujúce: Spraviť niečo pre seba každý deň s minimálnym úsilím je na nezaplatenie. Je to zároveň najjednoduchší spôsob ako ukázať, že Vám na sebe záleží.

P3 Health Essentials sú vyrobené tak, aby ste ich bez problémov dokázali začleniť do svojej každodennej rutiny, a podobnú filozofiu môžete využiť pri akomkoľvek návyku, ktorý si chcete vybudovať. Základ je navrhnúť si dobrý plán, ním Vaše šance rapídne stúpnu.

3. Zaznamenávajte svoje pokroky
Zvládnete to rýchlym a jednoduchým trikom, stačí keď si zavesíte kalendár na viditeľné miesto a budete si doň značiť svoj progress. Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť, takže aj Vaša motivácia pokračovať bude rásť s každým jedným zaznamenaným úspechom.

4. Ak spravíte chybu, buďte na to pripravení
Nie vždy je to, že poľavíte vo svojej rutine a v dodržiavaní plánu Vaša chyba. Nemali by ste sa preto hneď z toho obviňovať alebo sa za to trestať.

Áno, dôslednosť a pravidelnosť sú dôležité, a ich nedodržanie si treba uvedomiť, no len v tom zmysle, aby ste sa z chýb poučili a snažili sa dodržiavať svoje návyky ešte viac (1).

5. Trvalo udržateľný prístup
Skúste si stanoviť ciele, ktoré sú pre Vás dosiahnuteľné. A v prípade, že sa Vám ich nepodarí splniť, neobviňujte len samých seba.

Skúste zostať v pohode, a pokračovať tam kde ste sa zastavili, lebo ani Rím nebol postavený za deň.

Referencia:
1. Self-Compassion Increases Self-Improvement Motivation. Personality and Social Psychology Bulletin, https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0146167212445599