Väčšina výrobkov doplňujúcich energiu, obsahuje vysoké množstvo kofeínu, cukru alebo nadmerné množstvo vitamínu B. Rozhodli sme sa spochybniť “status quo” týchto výrobkov, vytvorením produktu zloženého primárne z prírodných rastlinných výťažkov, ktorý posilní myseľ, vitamínom C imunitu a nervový systém, a celkovo zníži únavu a vyčerpanie. Prečítajte si, v čom je náš Vitamín C výnimočný, a v čom sa líši od ostatných produktov na trhu. 

“Clean Label” certifikát a prírodné zloženie

Puori C3 je vyrobený z prírodných ingrediencií. V ľudskom tele sa vitamín C nachádza vo forme kyseliny askorbovej. Hoci existujú len veľmi malé rozdiely v biologickej dostupnosti rôznych foriem vitamínu C, je všeobecne známe, že kyselina askorbová môže u niektorých ľudí spôsobovať gastrointestinálne problémy. Z tohto dôvodu sme si ako zdroj vitamínu C vybrali prírodné zdroje ako acerola, goji, šípky, ale aj askorbáty viažuce sa na minerály. Prírodného charakteru sú aj spojovacie prvky, ako napr. inulín a škrob, ktoré používame namiesto tých syntetických. Ako sladidlo sme pridali stéviu, takže náš produkt je bez pridaného cukru. 

Benefity pravidelného užívania vitamínu C

Podpora imunity

Vitamín C podporuje bezproblémové fungovanie imunitného systému. Nachádza sa vo vysokej koncentrácii v imunitných bunkách, čo dokazuje jeho dôležitú úlohu pri ochrane ľudského tela. Nedostatok vitamínu C môže viesť k zániku imunitných buniek. Preukázané antioxidačné vlastnosti vitamínu C pomáhajú imunitným bunkám v boji proti škodlivým bunkám, baktériám a vírusom, rovnako sú dôležité pre ich reguláciu a pohyb. V jednej vedeckej štúdii bol vitamín C podávaný jednotlivcom vystaveným vysokému stupňu fyzického stresu, a preukázateľne znížil výskyt prechladnutia, horúčky alebo iných príznakov vyčerpania.  To v praxi znamená, že ak pravidelne cvičíte, alebo vystavujete telo iným stresovým situáciám, pravidelné užívanie vitamínu C u Vás zníži frekvenciu výskytu sezónnych chorôb. 

Oxidačný stres

Hlavnou funkciou vitamínu C je úloha antioxidantu. Molekuly známe ako voľné radikály sa tvoria v tele následkom jeho bežných funkcií, no rovnako sa dostávajú do tela aj z vonkajšieho, zväčša znečisteného prostredia. Antioxidant ako je vitamín C zabraňuje týmto časticiam poškodzovať tkanivá nášho tela. Táto funkcia je dôležitá aj po cvičení, počas ktorého dochádza k poškodeniu a zápalu v tkanivách. Malý zápal je pre telo prospešný a pomáha v jeho regenerácii, treba si však nájsť správnu rovnováhu, pretože priveľa cvičenia a málo regenerácie, môže telu zásadne uškodiť. 

Podpora nervového systému

Nervy, podobne ako imunitné bunky, obsahujú vysoké množstvo vitamínu C. Ten chráni bunky pred oxidačným stresom a rovnako tiež pomáha nervom v zabezpečovaní plynulého transferu signálov v tele. A preto je vitamín C nesmierne dôležitý pre udržanie zdravých nervových buniek v mozgu, a tiež pre ich bezchybné fungovanie. 

Znižovanie únavy

Slabosť a únava sú bežnými prejavmi nedostatku vitamínu C. Pravidelným užívaním doplnkov výživy s vitamínom C môžete tomuto nedostatku predchádzať. Rovnako zohráva dôležitú úlohu aj pri regulácii rovnováhy železa v ľudskom tele. Jeho úlohou je totiž zvyšovanie absorpcie nehemového železa v gastrointestinálnom trakte z rastlinných zdrojov. Železo sa podieľa na tvorbe hemoglobínu, ktorý je zložkou krvi. Tá transportuje kyslík do celého tela, a tak zohráva dôležitú úlohu pri poskytovaní dostatočného množstva kyslíka do Vašich tkanív, a tiež pri zabezpečovaní dostatočného množstva energie. Aj preto je Puori C3 ideálnym produktom, ktorým môžete naštartovať svoje deň namiesto kávy, alebo čaju. Rovnako si ho však môžete dopriať poobede, alebo ho vyskúšať ako predtréningový nápoj.

References:

  1. Alleviation of ascorbic acid-induced gastric high acidity by calcium ascorbate in vitro and in vivo. Lee, J.K., et al. 2018
  2. Vitamin C and immune function. Ströhle, A. and Hahn, A., 2009.
  3. Vitamin C and immune function. Ströhle, A. and Hahn, A., 2009.
  4. Vitamin C for preventing and treating the common cold”, Hemilä, H., et al., 2013.
  5. Muscle damage and inflammation during recovery from exercise. Peake, J.M., Neubauer, O., Della Gatta, P.A. and Nosaka, K., 2016.
  6. Vitamin C function in the brain: vital role of the ascorbate transporter SVCT2. Harrison, F.E. and May, J.M., 2009.
  7. “The role of vitamin C in iron absorption”, Hallberg, L., et al., 1989.