Ak radi konzumujete ryby, určite ste už vyskúšali sushi. Toto tradičné japonské jedlo je veľmi chutné, zdravé a bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Aby bolo sushi naozaj chutné, je nutné na jeho prípravu použiť naozaj čerstvé ryby. Rovnako čerstvý by teda mal byť aj rybí olej, ktorý používate. Bohužiaľ, nie všetky rybie oleje v teste čerstvosti obstoja. Na trhu je tak obrovské množstvo produktov, že nie všetky dokážu ponúknuť požadovanú kvalitu a tým pádom znižujú bezpečnosť a účinnosť rybieho oleja, čím môžu mať negatívny vplyv na Vaše zdravie.

Vráťme sa ale ešte na chvíľu k sushi. Z vlastnej skúsenosti určite viete, že vysoko kvalitné čerstvé ryby v sushi nemajú výraznú rybiu chuť, pretože ich chuť je jemná.
V Puori sme sa rozhodli, že rovnako otestujeme náš rybí olej a vyzvali sme našich zákazníkov, aby ho ochutnali a dali nám spätnú väzbu. Požiadali sme ich, aby kapsulu s rybím olejom rozžuli a ochutnali olej v jej vnútri. Možno to znie trochu odpudivo, no ich prekvapivé reakcie si radšej pozrite sami:

Okrem pozitívnej spätnej väzby od našich zákazníkov, vieme aj objektívne dokázať, že Puori rybí olej sa kvalitou vyrovná tomu najlepšiemu sushi na trhu. Spomínaným dôkazom je správa IFOS.

IFOS je skratka pre International Fish Oil Standards Program. Program IFOS je jedinou formou testovania a certifikácie rybích olejov na svete. To znamená, že IFOS prostredníctvom nezávislých laboratórnych testov rybieho oleja, stanovuje najvyššie svetové štandardy pre čistotu, kvalitu a čerstvosť.

Poslednú IFOS správu sme dostali len nedávno, a keďže sme hrdí na jej výsledky, radi by sme sa o ňu s Vami podelili.

Ako funguje program IFOS?

IFOS testuje vzorky rybieho oleja na:

● Obsah účinných látok (napr. omega-3 [EPA + DHA]) v porovnaní s tým, čo je na etikete.
● Kontaminanty: Celkové polychlórované bifenyly (PCB), dioxíny a furány a dioxínom podobné PCB.
● Ťažké kovy: ortuť, olovo, celkový arzén a kadmium.
● Stabilita: Peroxid, anizidín, celková oxidácia, číslo kyslosti a skutočné anizidínové číslo.
● Žiarenie.

Po otestovaní je správa k dispozícii online vo forme spotrebiteľskej správy, kde IFOS uvádza všetky výsledky testovania s päťhviezdičkovým hodnotením.

Päťhviezdičkový systém hodnotenia

Produkty z rybieho oleja, ktoré získali päťhviezdičkové hodnotenie prostredníctvom IFOS:

● Prešli všetkými piatimi kategóriami testovania IFOS.
● Spĺňajú požiadavky na etikete týkajúce sa koncentrácie účinnej látky.
● Majú úroveň oxidácie (miera čerstvosti) nižšiu ako 75 % normy Rady pre zodpovednú výživu (CRN).
● Obsahujú menej ako 50 % normy CRN pre PCB (kontaminant životného prostredia).
● Obsahujú menej ako 50 % normy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre dioxíny (kontaminant životného prostredia).

Čiže ak chcete pre seba to najlepšie, siahnite naozaj len po produkte, ktorý v IFOS teste dostal päť z piatich hviezdičiek.

Naša najnovšia správa

Ak sa chcete na naše čísla pozrieť detailnejšie, tu je odkaz na našu najnovšiu správu. No v stručnosti povedané, obsah EPA, DHA a celkovo obsah Omega-3 uvedený na etikete sme presiahli. S hrdosťou môžeme povedať, že úroveň čistoty, stability a kontaminantov bola hlboko pod požadovaným minimom akceptovaným IFOS. Uvedomujeme si, že nie je bežným javom, aby spoločnosti testovali svoje produkty treťou stranou, a už vôbec aby výsledky týchto testov zverejňovali, no my chceme byť maximálne transparentní voči Vám, našim zákazníkom.

Ako skontrolovať svoju balenie Puori O3

Na testoch IFOS je skvelé to, že sú dostupné a otvorené pre širokú verejnosť, takže sa k nim dostane naozaj každý. Každá otestovaná šarža je zobrazená na webovej stránke IFOS. Ak chcete skontrolovať svoje balenie O3, postupujte nasledovne:

1. Číslo šarže nájdete na štítku produktu.
2. Navštívte stránku Product Reports na webovej stránke IFOS.
3. Vyhľadajte podľa čísla šarže.
4. Kliknite na číslo šarže/šarže, ktoré sa zhoduje s číslom uvedeným na štítku produktu. Tým sa otvorí spotrebiteľská správa produktu ako súbor PDF, a môžete si prečítať výsledky. Jednoduché!