Ľudo, ako ho mnohí volajú, sa venuje CrossFit-u menej ako rok, no pod vedením skúseného trénera Andreja Červenku dokázal za tento krátky čas spraviť obrovský progres a zapojiť sa do súťaží na Slovensku, z ktorých mnohé vyhral. Na svojom konte má tri víťaztvá v rámci jarnej časti CrossGym Ligy, o ktorej sme už dávnejšie písali. Nadviazal na svoj úspech ďalším prvým miestom na súťaži Battle of Urpin 2014. Podarilo sa mu taktiež kvalifikovať na Kings of WOD do Lisabonu, ale v tom čase sa zúčastnil CrossFit Level 1 kurzu vo Viedni. Viac informácií o Ľudovi v rozhovore:

Ludovit Czokoly

PP: Ako a kedy si sa dostal ku CrossFit-u a čomu si sa venoval pred nim?
ĽC: CrossFit-u sa venujem od konca októbra 2013, keď ma pozvali na otvorenie nového gymu Red Royal Nitra (CrossFit Chrenova). Pred tým som robil klasickú kulturistiku, calisthenics, a vždy som mal rád aj gymnastiku.

PP: Ktoré cviky a workouty patria medzi tvoje najobľúbenejšie:
ĽC: Moje najobľúbenejšie cviky sú zároveň mojimi slabými stránkami. Aktuálne sú to snatch(trh), overhead squat(drep s činkou v zpažení) a veslovanie. Medzi hero wods mam najradšej “Seven” a medzi benchmark girls moja láska je “Fran“.

PP: Ako vyzerá tvoj ideálny tréningový deň?
ĽC: Môj optimálny tréningový deň keď mám čas má nasledujúcu schému : 7:00 raňajky, 8:00 mobility cca 20 min, 8:30 rozcvička, to znamená najčastejšie 1km veslo s 1:50 – 1:55 tempom, 8:40 sa začínam kamarátiť s váhami. Čo budem cvičiť v daný deň závisí od môjho trénera Andreja Červenku.
12:00 – 13:00 obed, 13:00-15:00 oddych, zvyknem spinkať tak 30-40 minút a učiť sa do školy.
15:00 zase do gymu, rozcvička a väčšinou po obede zvykne byť met-con a gymnastika. Potom pomáham na večerných skupinových tréningoch a okolo 22:00-23:00 už idem spať.

PP: Ako si na tom so stravovaním a doplnkami výživy?
ĽC: Zatiaľ sa stravujem obyčajne, ale od septembra by som chcel vyskúšať Zone Diet. Medzi moje doplnky výživy patrí určite protein, BCAA, kreatín, predtréningový mix, ktorý si miešam sám a obsahuje beta-alanén, taurín, kreatín, BCAA a arginín. V rámci regenerácie používam výrobky od PurePharma a potréningový regeneračný mix.Ludo s trenerom
PP: Tvoje plány v CrossFit-e?
ĽC: Som veľmi abiciózny a mojim veľkým snom je dostať sa na CF Games. Ale reálne by už bol veľký úspech dostať sa na Regionals. A chcel by som sa stať CrossFit Seminar Staff alebo zamestnancom Crossfit HQ.

Ľudovi ďakujeme, že si našiel čas na rozhovor a želáme mu veľa úspechov.

Vitajte! Získajte okamžitú 10% ZĽAVU na prvú objednávku.

Či už chcete podporiť svoju imunitu vďaka vitamínu D alebo odstrániť kŕče a uvoľniť svalstvo s horčíkom, máme produkt pre Vás. Zadajte emailovú adresu a dostanete 10% zľavu.

Ďakujeme za Váš záujem a už teraz nájde zľavový kód vo Vašej emailovej schránke.