Určite ste si všimli, že kvalita a čistota našich produktov sú pre nás prvoradé. Všetky Puori produkty sú preto vyrábané s cieľom dosiahnuť čo najvyšší štandard kvality. V priemysle, ktorý podlieha reguláciám len vo veľmi obmedzenom množstve, je našim prvotným zámerom byť pre Vás tou najlepšou voľbou a nastaviť tak konkurencii latku poriadne vysoko. Aj z toho dôvodu je napríklad každá vyrobená várka ultra čistého rybieho oleja Puori O3 testovaná treťou stranou zastúpenou IFOS (The International Fish Oil Standards Program), ktorá sa zameriava práve na čerstvosť a čistotu testovaných produktov.

Keďže rovnako ako kvalita, je pre nás dôležitá aj transparentnosť, vrelo sme uvítali ponuku na otestovanie nášho Puori proteínu. S ponukou nás oslovila nezisková organizácia “The Clean Label Project” (ďalej len CLP), ktorá testuje rôzne spotrebné tovary a produkty, aby zistili, či ich zloženie obsahuje naozaj to, čo prezentujú na štítkoch.

V poslednej dobe obrátili svoju pozornosť najmä na proteínové doplnky výživy. Odvolávajúc sa na to, že môže ísť o najväčšiu štúdiu zameranú na obsah nežiadúcich škodlivých látok v produktoch najznámejších amerických výrobcov. Spoločnosť Puori bola do výskumu zahrnutá ako jediná neamerická značka. V tvrdej konkurencii dosiahlo Puori päťhviezdičkové hodnotenie a spomedzi všetkých testovaných značiek sme sa umiestnili medzi piatimi najlepšími testovanými značkami. Obzvlášť hrdí sme na to, že produkt Puori PW1 – Vanilka sa umiestnil na prvom mieste. Testu bol podrobený aj PW1 s ríbezľovou a čokoládovou príchuťou a oba dosiahli zhodne päť hviezdičiek z piatich.

Stručne o Clean Label Project

The Clean Label Project je nezisková organizácia s centrálou nachádzajúcou sa v Denveri, v štáte Colorado. Svojim špičkovým laboratórnym vybavením a následnými testami upozorňuje verejnosť na produkty s nízkou kvalitou, a naopak vyzdvihuje produkty dosahujúce najvyššiu kvalitu. Z toho dôvodu sa nemusíte obávať, že sa chytíte do pasce šikovného marketingu, alebo zavádzajúceho značenia produktov.

Keďže CLP je neziskovou organizáciou, nepodlieha tlaku firiem, na ktorých by bola finančne závislá, čo z nej robí spoľahlivý zdroj informácii. Tento fakt zvýrazňuje aj jej metodológia, ktorá spočíva v tom, že každú testovaný produkt je testovaný naslepo v nezávislom laboratóriu, ktorého výsledky sú overené ešte ďalšími dvomi laboratóriami, čo prakticky eliminuje všetky (ne)predvídateľné predsudky.

Detaily testu

Ako vzorku použila CLP 134 najpredávanejších proteínov z 52 rôznych značiek predávajúcich sa na portáloch Amazon a Nielsen. Každá vzorka bola testovaná na prítomnosť viac ako 130tich toxínov a iných škodlivých látok ako napríklad priemyselné a environmentálne ťažké kovy, BPA a ostatky pesticídov. CLP si uvedomuje fakt, že niektoré škodlivé látky sú pre ľudský organizmus nebezpečnejšie menej a niektoré viac. Preto v ich štúdií boli ťažké kovy považované za najškodlivejšiu látku (60%) najviac ohrozujúcu naše zdravie, za nimi nasledovali spracované škodlivé látky (20%) a škodlivé látky vedľajších produktov (20%). Ich zistenia prešli následne analýzou rady štatistikov, epidemiológov, vedeckých pracovníkov v oblasti bezpečnosti potravín a registrovaných dietológov, a momentálne je v procese hodnotenia. V konečnej fáze bol každý výrobok ohodnotený päťhviezdičkovým ratingovým systémom a každá značka okrem toho dostala celkové hodnotenie.

Výsledky testu

Podľa CLP bolo prítomné významné množstvo olova, BPA, ortuti, kadmia a arzénu práve v tých najpredávanejších produktoch. Výsledky sú o to prekvapivejšie, že medzi piatimi najhoršími produktmi sú práve tie, ktoré zaplavujú regále obchodov a obchodov s doplnkami výživy, a je dosť možné, že sa s nimi pravidelne stretávate aj Vy sami.
Silná značka nie je všetko, a to je jasným posolstvom CLP. V 55% testovaných produktov bolo zistené vysoké množstvo BPA a v 10% srvátkových proteínov bola úroveň olova nad normou zdravotných smerníc. Produkty spoločnosť Puori sú však založené na prírodnej báze, čo dokázali aj spomínané testy, a my sme na to patrične hrdí.
Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti “Clean Label Project”, alebo získať viac informácii o ich testoch, navštívte ich webovú stránku. Ak je pre Vás Vaše zdravie prioritou, zvoľte si produkty spoločnosti Puori!