Tina Perlácová, úspešná slovenská crossfiterka sa venuje CrossFitu približne rok. Za ten čas sa zúčastnila viacerých regionálnych súťaží, na ktorých sa umiestnila na pódiových pozíciach. Koncom minulého roka sa jej podarilo kvalifikovať na CET 2014. Tina povedala pár slov k jej príprave a tréningu.
Tina Perlácová CET 2014

Do nového roka si vstúpila úspešnou kvalifikáciou na Central Europe Throwdown z 22. miesta. Upravil sa tvoj tréning smerom k príprave na túto súťaž?
TP: Sústredím sa najmä na Open 2014, avšak približne týždeň pred CET budem mať mierne upravený režim. Musím dať pozor aby som sa nepretrénovala tesne pred súťažou.

Ako často trénuješ a ako prebieha tvoj tréning a regenerácia?
TP: Popri práci a škole stíham trénovať len jeden krát denne. Tréningy mám rovnomerne rozdelené aby som obsiahla v tréningu aj techniku a silu a zároveň pracovala na vytrvalosti. Momentálne mám dva krát do týždňa úplne voľno na regeneráciu. Po každom tréningu, ktorý trvá hodinu a dlhšie, sa snažím dať poriadny strečing. Tréningy sú tak stavané, že keď idem naplno tak sa teším na restday.

Čo považujes za svoje silné stránky, aké cviky by si privítala na CET a tiež na Opene?
TP: Keďže som sa dlho venovala aerobikovej gymnastike, mám rada cviky, ktoré zahŕňajú nejaký skill, zároveň sa ich aj rada učím. Medzi moje obľúbené patria napríklad kliky v stojke, dvojšvihy a takmer všetko na hrazde.

V čom naopak vidíš ešte nedostatky? Zameriavaš sa počas tréningov špeciálne na ich odstánenie?
TP: Nie som vytrvalostný typ a zároveň je pre mňa stále veľkou výzvou zlepšovať techniku aj silu vo vzpieraní. Momentálne cvičím rovnako svoje silné aj slabé stránky. Po skončení tohtoročného Openu sa plánujem zamerať viac na silu.Tina Perlácová CET 2014

Ako vidíš svoje šance na CET? Dala si si nejaké osobné ciele?
TP: Som kvalifikovaná z 22. miesta, rada by som to však zlepšila a bola aspoň v prvej 15. Uvidíme, aké budú súťažné WODy, a zároveň aká bude konkurencia. Väčšinu dievčat nepoznám, no určite to bude veľmi kvalitne obsadená súťaž.

Minulý rok si sa umiestnila na 408. mieste v Európe v rámci Openu, po necelých troch mesiacoch tréningu. Kam siahajú tvoje ciele tento rok? Zlepšenie v Opene, či rovno kvalifikácia na Regionals?
TP: Na Regionals si zatiaľ netrúfam, no mojim cieľom je dostať sa do 200. miesta v Európe. Keďže sa ale tento rok prihlásilo do Openu zase oveľa viac atlétov, uvidíme, či sa mi tento cieľ podarí splniť.

Tina Perlácová CET